Potrebujete poradiť?

Po–Pia, 6–20 hod
symbol programu športová príprava effort

Športová a všeobecná pohybová príprava / Banská Bystrica

Máte záujem? Kontaktujte nás. Cena závisí od počtu športovcov.

Tréningový program všeobecnej pohybovej prípravy a športovej kondičnej prípravy je určený pre športové kluby, talentovanú mládež a profesionálnych, rekreačných či mladých športovcov. Prípravu navrhujeme podľa štruktúry športového výkonu a individuality športovca. Cieľom je znížiť riziko zranenia, podporiť výkonnosť, zlepšiť kvalitu pohybu a kompenzovať špecializáciu. Súčasťou plánu je priebežné testovanie, vyhodnocovanie a spolupráca s fyzioterapeutmi.

Čo vám ponúkame

Profesionálny prístup a starostlivosť pre tímové a individuálne športy.

Znižovanie rizika zranenia

Mnoho ľudí si myslí, že silový tréning je len o budovaní svalov. Byť silný znamená v prvom rade, byť viac odolný. Byť silným pomáha športovcovi lepšie tolerovať nároky športu či množstva súbojov. Byť silným by malo športovcovi pomôcť ostať dlhšie v hre.  Správne nastavený a prevedený silový tréning zlepšuje svalovú rovnováhu, pevnosť väzov a šliach, hustotu kostí, ktoré sú následne odolnejšie voči všetkým stresom a nárazovým silám, ktoré na naše telo pôsobia. Riziko vzniku zranenia môže byť znížené až o 30% a zranenie z preťaženia až o 50% (Lauersen et al. 2014).

Budovanie základov od ranného veku

Mnoho rodičov sa obáva tréningu s posilňovaním. V našom tréningovom centre prihliadame na vývojovú fázu Vášho dieťata a zameriavame sa práve na tieto kvality. Našim cieľom nie je cvičiť s činkami ani ho mučiť cvičením.

Používame také metódy a prístup aby bol tréning zábavou, hrou aj výzvou. Spájame prirodzený rozvoj s technickými drillmi. Pohybové schopnosti rozvíjame cez základy atletiky, gymnastiky, a pohybové hry doplnené o kľúčové technické vzorce, ktoré zvyšujú kvalitu pohybu a vnímavosť.

Skákanie, šplhanie, šprint to sú všetko pohyby, pri ktorých dieťa pracuje s jeho maximálnou silou. Túto silu učíme koordinovať a technicky využívať. V neskoršom veku bude pripravené svoje pohybové schopnosti využiť v akejkoľvek činnosti. Okrem toho postupne a nenásilne dopĺňame tréning o nápravné cvičenia, ktoré cielia na kritické svalové reťazce a funkcie, ktoré športom alebo moderným spôsobom života strácame.

Podpora výkonu

Kondičná príprava pomáha rozvíjať, budovať a udržiavať pohybové schopnosti: rýchlosť, výbušnosť, obratnosť, vytrvalosť a základné pohybové vzory.

Testovanie, vyhodnocovanie a optimalizácia

Od začiatku spolupráce si vedieme záznam výsledkov úvodných testovaní, na základe ktorých pripravujeme plán a ten na základe re-testov vyhodnocujeme a optimalizujeme. Čo sa nedá zmerať sa nedá zlepšiť. Avšak len dlhodobá práca sa vypláca.

Podrobné informácie

Typ: Príprava
Počet osôb: 15
Cena: 10 €
Miesto: Effort Fitness, Kyjevské námestie 3, Banská Bystrica

Pre koho je program určený

 • tímové športy (futbal, hokej, basketbal, volejbal…)
 • športové kluby (lyžovanie, karate, tenis, plávanie…)
 • športovci (cyklistika, atletika…)

Priebeh služby

 • rozhovor a anamnéza
 • vstupné výkonostné testy a pohybový screening
 • pohybová príprava pre zvládnutie základných pohybových vzorov, techniky, rozcvičenia, princípov a pravidiel efektívneho a bezpečného cvičenia
 • návrh tréningového plánu podľa osobných potrieb, cieľov a stavu športovca
 • samotné tréningy (tréningy sú prispôsobované obdobiu, nárokom sezóny, a potrebám športu…).
 • pravidelné vyhodnotenie pokroku a prispôsobenie plánu

Cena a podmienky služby

 • individuálne prispôsobená podľa potreby  / frekvencii/ počtu zverencov
 • po dohode s klubovým trénerom, rodičmi, zodpovednými vedúcimi

Skúsenosti našich klientov

Pripravujte sa pod vedením skúsených trénerov

Vybudujte si základy atletiky, gymnastiky, základných cvičení a pohybov, ktoré vám ostanú do konca života. Zvýšte svoje šance stať sa profesionálom, znížte riziko zranenia, ktoré by vás mohlo pripraviť o kariéru. Staňte sa lepšie pripraveným športovcom a získajte náskok pred konkurenciou.

Dohodnite si bezplatnú konzultáciu

Pomáhame vám trénovať bezpečne

Vysokoškolské vzdelanie a uznávané certifikácie

Plne vybavené, moderné tréningové centrum

Individuálny tréning pod dohľadom skúseného trénera

Odbornosť, ľudský prístup, zábava a hlavne férové ceny