Potrebujete poradiť?

Po–Pia, 6–20 hod

Martin nestratil za 3 mesiace 90 dní…

4,5/5
„Tomáš ma naučil lepšie rozumieť svojmu telu, pohybu aj ako si zostaviť tréning a ako sa rozcvičiť.“

Problém klienta

Martin pracuje sezónne v zahraničí a 28.12.2019 mi napísal takýto mail:

„Sledujem ťa dlhšie na instagrame čítal som aj veľa vecí z tvojej stránky a najnovšie som si kúpil aj tvoju knihu Puzzle Života (ešte som ju ale neprečítal). Okrem toho som si prešiel tvojich 30 mailov z tvojho newslettra a nadobudol som pocit, že si ten správny človek, ktorý by mi vedel pomôcť s mojim problémom.

V skratke som človek, ktorý sa po 40 rokoch zobudil a skúša so sebou niešo robiť. Hovorí mi niečo stres, spánok, prirodzená strava, otužovanie a podobne. A aj keď viem, že aj v týchto veciach sa človek musí stále učiť, tak mám aspoň pocit, že nie som stratený.

Tam kde stratený som je pohyb. Neviem sa hýbať, moje pokusy behať nedopadli úplne dobre a veľa pohybu aj nenávidím, lebo to neviem. Neviem ako cvičiť na hrazde keď viem dobre spraviť jeden zhyb. Mám cvičiť kliky, alebo je to úplná blbosť? Z tvojich postov mám pocit, že vieš čo telo potrebuje a že je to celok. Ja mám rád plávanie a tam som si prvýkrát uvedomil, že ten pohyb je konaný množstvom svalov, ktoré sa naraz alebo postupne zapájajú do daného pohybu.

A tak by som sa chcel naučiť cvičiť.

Nechcem byť nabúchaný bulo z posilňovni,ktorý si ani nedokáže vyložiť nohu na lavičku, lebo mu to svaly a šlachy nedovolia. Môj ideál je človek, ktorý je funkčný, možno je bežec, gymnasta, parkúrista, horolezec, plavec. Niekto kto má telo ako nástroj a nie bremeno.“

Diagnostika

Apley Scratch Test - jeden zo základných testov zisťovania bolesti, rozsahu a asymetrie medzi končatinami

Na obrázku je pre ilustráciu Apley Scratch Test – jeden zo základných testov zisťovania bolesti, rozsahu a asymetrie medzi končatinami. Ku komplexnému obrazu používame viac testov a na základe výsledkov vyberáme a prispôsobime tréningový plán.

Zmeny neprichádzaju tak rýchlo. Maťo sa 40 rokov nehýbal. 3 mesiace sa učil. On našťastie nemusel riešiť nejaké desiatky kilogramov tuku navyše, no pohybová chudoba či negramotnosť si vyžiadali inú daň.

Martin to odmakal a som na neho hrdý. Čoskoro sa vidíme. Drž sa ????

TeamEffort tréner

Tréning a životný štýl

Prípadová štúdia effort training center

S Martinom sme sa dohodli na pravidelnom tréningovom režime 3x/ týždeň. Od 2.1. do 6.3. absolvoval 29 tréningov a nevynechal ani nezmenil ani jeden termín. Čo sme robili ? Po úvodnom screeningu, sme začali pracovať na základných pohybových vzoroch, stabilite, technike základných cvikov prispôsobených Martinovým možnostiam. To čo sa naučil a či mu tieto tri mesiace dali to, čo chcel na fotkách vidno nie je.

Priebežné výsledky

Z pohľadu trénera môžem povedať, že Maťo sa pohybovo, silovo a výkonostne ohromne posunul. Tažko to úplne objektívne posúdiť. No v začiatkoch to nebolo dobré. Východisko doslova pacient. Martin je už v Írsku. Nedávno mi poslal fotku, že prvé vybavenie si uz zaobstaral a ide sa venovať tomu čo má rád, cestovanie, túry, veslovanie, plávanie…

Referencia Martin Míček
Ešte raz vďaka za tvoje tréningy, dalo mi to presne to čo som potreboval a bolo to fajn nakopnutie. Stále cvičím a mám pocit, že aj nejaký progres tam je.
Čo je isté tak som si overil pri turistike, kedže chodím na miesta ktoré som tu prešiel už veľa krát tak si pamätám „ťažké“ úseky, miesta kde som sa zvykol zastaviť a oddýchnuť si. Teraz tieto miesta prejdem bez zastavenia a na tých ľahších sa mi dá pridať do kroku a aj pobehnúť keď mám chuť. Tak som si to predstavoval, že cvičenie mi dá tú energuje a pospája mi v tele to čo treba :)
Dal si mi  okrem cikov aj pár dobrých rád..taká blbosť ako roztiahnuť prsty pri zapájaní paže – to som si uvedomil že fakt používam, ten švih rukou pri chôdzi to ovplyvnilo (ale nechodím aako robot :))
Tak ešte raz vďaka, ak sa ešte niekedy dostanem do tej krajiny Slovensko tak däfam, že budeme pokračovať.

Martin M.

Zamestnanec v hoteli

Team Effort tréner

Tréningový program

Absolvujte pohybovú prípravu ako Martin a zlepšite kvalitu pobybu aj života

Pohybová príprav(k)a je začiatočná fáza spolupráce, ktorou prechádza každý klient/ zverenec/ športovec. Zväčša trvá 10-20 tréningov. Práve v nej sa možno naučíte najviac – štruktúra tréningového systému, základné princípy a pravidlá, technika cvičení… Na základe nej sa tvorí tréningový plán/ program, ktorý sa každých niekoľko týždňov optimalizuje a prehodnocuje.

Dohodnite si bezplatnú konzultáciu

Pomáhame vám trénovať bezpečne

Vysokoškolské vzdelanie a uznávané certifikácie

Plne vybavené, moderné tréningové centrum

Individuálny tréning pod dohľadom skúseného trénera

Odbornosť, ľudský prístup, zábava a hlavne férové ceny